Fototapety – kiedyś i dziś

Obecnie fototapety są tym typem naściennych ozdób w polskich domach i mieszkaniach, który cieszy się ponadprzeciętnym powodzeniem. Ten fakt kompletnie nas niw dziwi, wszak ilość modnych, intrygujących, znakomicie wpisujących się w nowoczesne przestrzenie modeli jest godzien uwagi. Nie zawsze jednak tak było. Na pewno wielu Czytelników bardzo dobrze jeszcze pamięta te modele fototapet, które można było oglądać w latach osiemdziesiątych też dziewięćdziesiątych .Widać bardzo wyraźnie, że wiele zmieniło się tu na plus, a współczesne fototapety z dawnymi łączy już chyba tylko nazwa!

Jak było kiedyś?

Trzeba przyznać, że w latach dawniejszych z całą pewnością nie można było mieć w tej kwestii do czynienia z wysoką jakością wykonania, było bowiem niestety wręcz przeciwnie. Wtedy fototapety miały bardzo krótki żywot, niszczyły się szybko, a intensywność ich kolorów malała właściwie z każdym miesiącem .Warto wspomnieć także kila słów a temat obowiązujących wówczas printów. Niestety było tak, ze ich wybór nie należał do szerokich, zatem okazywało się, że gdyby ktoś przeszedł się po jednym tylko polskim bloku (a konkretniej w poszczególnych jego mieszkaniach), spotkałby dokładnie te same egzemplarze. Nikt nie myślał wtedy o tym, jak ową sytuacje zmienić, a ludzie cieszyli się z tego, co mieli.

Minęło jednak trochę czasu i sytuacja owa zmieniła się na szczęście o sto osiemdziesiąt stopni. Obecnie mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją. Modeli stylowych ,stworzonych z wielką dbałością o detale fototapet są tysiące, ciągle pojawiają się też nowe printy, które szybko zyskują ogromna popularność. Kupuje się je zarówno do polskich domów i mieszkań, jak i biur, salonów fryzjerskich czy też kosmetycznych albo też gabinetów SPA ,sklepów i butików.

Bardzo wyraźnie widać pewien trend – jeśli chodzi o polski świat fototapet, wszystko zmienia się na lepsze. Jesteśmy zatem przekonani, że wielki boom na tego typu naścienne dekoracje będzie trwał nadal i (co za tym idzie) mieszkańcy naszego kraju będą mieć coraz lepiej udekorowane przestrzenie!